Bereid je voor op zwaar weer. Een situatieschets.
Het lukte me de laatste tijd niet goed om berichten voor dit blog te schrijven. De oorzaak is, denk ik, dat de geopolitieke situatie zo ongekend ernstig is, dat alle woorden tekortschieten. Er moet een wonder gebeuren. Zo niet, dan komt er in Europa een jarenlange periode van economische neergang, oorlog en ontberingen aan.
Gaat dat wonder gebeuren?
Gaat Trump ons verlossen van de oorlogen in Oekraïne, Gaza. Libanon en Soedan?
Ik geloof er niets van.
Zullen de Europese elites, die met de VS meewerken met pogingen Rusland te destabiliseren, op andere gedachten komen? Het ziet er niet naar uit.
Door de levering van militair materiaal, waaronder F-16’s, aan Oekraïne is Nederland de facto al in oorlog met Rusland. Als die F-16’s lange-afstandswapens gaan afschieten op doelen in Rusland, dan kan ons land represailles verwachten. Oorlogsrechtelijk is dat immers toegestaan. Stel je voor, Russische raketten die hier militaire doelen raken. Ondenkbaar? Tot voor kort wel ja.
Ongekende bewoordingen
Dimitri Medvedev, voormalig president en momenteel vice-voorzitter van de Russische Veiligheidsraad sprak zich op Telegram in ongekende bewoordingen uit over zijn gevoelens aangaande de rol van Engeland in de Oekraiense oorlog:
“Our celebrated skier, Elena Vyalbe, suggested dropping a bomb on London. While this is the right idea, we should resolve the issue thoroughly by sinking the cursed island of Anglo-Saxon dogs.”
Medvedev, bekend om zijn pittige uitspraken, gaf er met deze woorden blijk van hoe hoog de woede bij een groot deel van de Russische bevolking inmiddels is opgelopen over de pogingen om het land te verzwakken en in stukken te breken. De Russische beer is geduldig geweest, maar gaat nu terugslaan.
Minister van buitenlandse zaken Lavrov liet deze week weten dat Rusland richting de deelnemende westerse landen zal ‘reageren’ op raketaanvallen diep in Rusland. Hij zei niet militaire reageren, zoals Medvedev. Maar Lavrovs woorden sluiten dat bepaald ook niet uit. Daarmee bevinden we ons op het randje van de grote oorlog, waar ik in januari van dit jaar over schreef.
Duidelijkheid achteraf
Ik moet dezer dagen vaak denken aan wat mijn moeder me vertelde over haar beleving van de Duitse inval in mei 1940. We werden overrompeld en bezet. In die termen werd er toen over gesproken. Ik geloof niet dat mijn moeder in mei 1940 al wist dat dit een wereldoorlog was. Dat werd later pas duidelijk.
Of we nu al in een wereldoorlog zijn, wordt eveneens later pas duidelijk. Mijn vermoeden is dat de derde wereldoorlog al begon met de aanslag op de Twin Towers in 2001, gevolgd door de westerse aanvallen (en door het Westen gesteunde aanvallen) op Afghanistan, Irak, Syrië, de Donbass-regio in Oekraïne, Jemen en Soedan. En nu dan Libanon, mogelijk ook Iran en Rusland.
Wat te doen?
Het is dringend nodig dat wij, dat wil zeggen alle mensen aan de basis van de samenleving, ons nu schrap zetten op vier niveaus: economisch, politiek, energetisch/psychologisch en spiritueel.
Ik stip hier een paar belangrijke zaken aan.
1. Van kopen naar maken en ruilen
We zijn gewend dat we alles wat we nodig hebben kunnen aanschaffen. Dat kan, zolang de winkels bevoorraad worden en de prijzen zich op een redelijk niveau bewegen.
In tijden van economische crisis, oorlog en ongeregeldheden komt deze aanvoer in het gedrang. Dit geldt ook voor abonnementen op groente-parketten die we afhalen bij de boer.
Daarom: zelf je eigen voedsel verbouwen, alleen of in een groep. Verder: je bij alles afvragen of je het wel moet kopen. Misschien kun je het zelf maken of ken je iemand die dit kan. Of misschien kun je het ruilen of cadeau krijgen.
2. Zorg voor fysieke ontmoetingsplekken
In de ‘coronatijd’ ontstonden in het hele land lokale netwerken. Mensen die in verzet kwamen zochten elkaar op in huiskamers, kantoren en cafés. Daaruit ontstonden weer talrijke digitale groepen voor uitwisseling van informatie en onderlinge hulp en steun.
Houd er rekening mee dat de continuïteit van deze digitale groepen niet zeker is in tijden van crisis. Als de stroom uitvalt is je groep weg.
Natuurlijk is hij niet echt weg, maar ook dan moet je elkaar kunnen vinden. Het kan geen kwaad te oefenen in fysiek samenkomen.
3. Voer actie tegen oorlog
Dag in dag uit worden Palestijnen vermorzeld en kapot gebombardeerd. Aan het front in Oekraïne sneuvelen honderden soldaten per dag. In Soedan verhongeren er tienduizenden.
Het is onverdraagbaar en het is goed daaraan uiting te geven.
Extra onverdraagbaar is dat de Nederlandse regering dit bloedvergieten mede mogelijk maakt.
Daarom: stopzetting van de wapenleveranties aan Israël en Oekraïne en Nederland uit de NATO.
4. Doe wat je energie geeft
Bij zoveel negativiteit en dreiging is het van belang dat je, zoals dat heet, hoog in je energie blijft en je niet laat meeslepen in angst, boosheid of depressie.
Houd je van muziek? Festivals? Wandelen? Romans? Films?
Besteed daar voldoende tijd aan. Denk niet dat dit nergens op slaat, omdat er belangrijker zaken zijn. JIJ bent belangrijk. Je energie is belangrijk.
5. In het reine komen met het kwaad
Wat we nu beleven is een ontketend kwaad. Met alle gruwelen die daarvan het kenmerk zijn. Hoe heeft dit zover kunnen komen? Wat is mijn eigen plek en rol en verantwoordelijkheid in dit geheel?
Na de Eerste en Tweede Wereldoorlog waren dit ook belangrijke morele en spirituele vragen.
Mijn idee is dat kwaad ontstaat als je de eenheid verlaat. We zijn allemaal kinderen van God, wordt wel gezegd. Dat is een halve waarheid. Goed er aan is dat de eenheid wordt benadrukt. Verkeerd er aan is dat God geen Vader is.
Het kwaad ontstaat als we God loslaten. Zodra we onszelf weer zien IN God lost alle kwaad op. Dat is mijn idee, zoals uiteengezet in het boekje ‘Bij Mijn Weten’ (pdf) dat in februari van dit jaar verscheen.
Gerelateerd
Stap voor stap worden wij een grote oorlog ingetrokken
Russische minister Lavrov: “Het Westen voert direct oorlog tegen ons”
Deze oorlog is niet onze oorlog!
Sneak preview van mijn nieuwe boekje
Toevoeging 10 oktober
Dit is een goede actuele analyse van Nate (Canadian Prepper) met veel videobeelden: https://youtu.be/K_giuUApXK8?si=SFatTTKcQS_NJQUw&t=704
Wil je een seintje per e-mail ontvangen bij iedere nieuwe posting op TransitieWeb?
Klik dan hier
Wil je afmelden van e-mail notificaties?
Gebruik daarvoor de link Beheer onderin de notificatie-mail die je ontvangt.
Zie het voorbeeld hieronder.
N.B. Als je de melding krijgt dat je abonnement niet is gevonden, negeer deze dan, want we hebben geconstateerd dat wie die melding krijgt toch is uitgeschreven.
Kom je er niet uit?
Je kunt ook afmelden door ons een e-mail te sturen met unsubscribe of afmelden in de berichtregel.
Wil je jouw reactie plaatsen bij dit artikel?
Ga dan met je cursor helemaal naar de bodem van deze pagina. Daar vind je een invulscherm. Je kunt daar je reactie intypen of inplakken. Het kan soms geruime tijd duren voordat je reactie zichtbaar is. Dit komt, omdat er eerst moderatie plaatsvindt.
Als je reageert kun je aangeven dat je een seintje wilt bij nieuwe reacties en/of bij nieuwe berichten.
Wil je dit artikel delen met anderen?
Maak dan bij voorkeur gebruik van e-mail. Zo is de kans een stuk kleiner dat je bericht gecensureerd wordt.
Ik vroeg gisteren nog eens aan een oude kennis van mij, die al jaren de buitenlandse media volgt en wel een nuchtere kijk heeft op geopolitiek, hoe hij erover denkt. Hij zei dat hij niet dacht dat er een aanval zou komen vanuit Rusland. Wèl denkt hij dat er mogelijk een burgeroorlog zou kunnen uitbreken…
In de Bijbel heeft God Zich geopenbaard en Zijn liefde getoond door de Here Jezus te sturen die de straf op de zonden heeft gedragen. Hij wordt ook wel het Lam van God genoemd. De Here Jezus zegt:” Wie Mij gezien heeft de Vader gezien” en Hij leerde ons het : Onze Vader”.
In Joh.1:12 staat:” Wie Hem heeft aangenomen heeft hij macht gegeven om een kind van God te worden”. Hij is een gebed van u verwijderd. Dan kunt u God uw Vader noemen!
Ik ben bang dat er helemaal niets gaat gebeuren. Dit zou de slapende mensen wakker kunnen maken. Dit zou mensen dwingen tot het maken van keuzes. Trump zal de rol spelen van redder van de wereld. Ondertussen gaat het ecconomisch langzaam bergafwaarts. In 2032 wordt de Allied Nations opgericht. Daarna komen tien jaar van opbouw. Tegen die tijd kunnen mensen alleen nog functioneren met de hulp van een digitale assistent. Het heeft dan geen enkele zin meer om nog iets tegen iemand te zeggen, wat niet in hun Googlehoofd past. Na 2050 worden er alleen nog kunstmatig kinderen op de wereld gezet. De werelbevolking is tegen deze tijd gehalveerd. De mensheid staat schaakmat in een tiental zetten. Wen aan het idee dat je weg zult moeten gaan uit Nederland. Buiten de maatschappij zul je vervolgens een manier moeten vinden om onzichtbaar te zijn en om alles zelf te doen. Ga absoluut niet in een ecodorp wonen. Houd je kinderen uit de buurt van mobiele telefoons en wifi. Vertel ze verhalen over een positieve toekomst. Praat heel veel met je kinderen om te begrijpen wat er in hun hoofd omgaat en kijk of je dit kunt bijsturen. Het gaat niet om ons, als ouders. Het gaat om wat onze kinderen ‘denken’.
Hallo Peter,
Goed dat je een ‘scenario’ schetst, ook al is het inktzwart.
Mijn artikel van gisteren bevat impliciet ook een scenario: scherpe economische neergang, een bredere oorlog in Europa en – heel belangrijk – een toenemende kracht van lokale netwerken.
Dat Trump opnieuw president wordt en de white hats op machtsposities ruim baan geeft is weer een ander scenario. Mij lijkt dat hoogst onwaarschijnlijk.
Maar…. we zullen snel genoeg weten in welke vorm van realiteit we zitten.
Als er de komende tijd geen grote, wereldschokkende gebeurtenissen plaatsvinden, dan is de kans groot dat we ons in jouw scenario bevinden.
Dit is niet zomaar een theoretische discussie, want de visie die je op de ontwikkelingsgang hebt is bepalend voor de stappen die je zet.
Het is een deel van het scenario dat ik voor een boek aan het uitwerken ben. In dit boek zijn er twee hoofdpersonen. De ene gaat weg en de andere blijft in Nederland. In beide gevallen gaat het eigenlijk best goed. Na 2040 is er sprake van een volledige scheiding tussen de stad en het platteland. De stad ‘West Europa’, omvat Nederland, Parijs, Londen en het Rurhgebied. Met de mensen op het platteland gaat het in het begin heel slecht. De mensen in de stad krijgen deze verhalen continu via de media te horen.
De zogenaamde ‘White hats’ horen ook bij de tegenpartij, net als Putin. In mijn verhaallijn gaat het pas vanaf 2047 echt goed op het platteland. Dit is ook de reden dat ik het heb over de kinderen. Wij zullen, net als de machthebbers, in veel langere lijnen moeten gaan denken.
Het is voor een leek moeilijk te volgen, ALS je het probeert.
Het woord oorlog is in deze een verkeerd woord (in mijn ogen) het woord oorlog is op zich heel dreigend en angstig.
Als je dit in je hoofd toelaat, dan is er geen ruimte voor eigen energie.
Je blokt jezelf ahw. alles herhaalt zich steeds.
Ze gooien echt hun eigen (Londen) glazen niet in.
Wel, als alle ratten plotseling naar elders zijn vertrokken.
Ik denk eerder aan een storm, door wie dan ook gefabriceerd, zoals op dit ogenblik in Florida, waar de kust is geévacueerd en nu word het binnenland platgewalst met tornado’s.
We zijn tegenwoordig afhankelijk van windmolens (als dat waar is tenminste) welke zullen knappen als “lucifer” houtjes.
De hele toko ligt op zijn achterste in een paar seconden.
Dat was dan dat. Beetje voor beetje en vooral niet te snel.
Er moet tenslotte nog steeds met fake valuta’s worden geschoven.
De Amerikaanse militaire macht schreef inderdaad een document hierover:
“Owning the weather by 2025”. De Amerikanen doen het, de Russen doen het, de Arabieren doen het, de Chinezen doen het en zo kunnen we nog wel even doorgaan.
Er zijn ook heel wat boeken en artikelen over bekend.
(zie GlobalResearch.ca , deze website vertaalt ook naar Nederlands)
Professor Michel Chossudovsky van GlobalResearch.ca legt uit.
Luister vooral naar wat hij zegt v.a. 8,15 minuten: